Chrtonická prostatitida je nebezpečná

0 Comments

Nemoc prostaty není nic příjemného a může zlobit nejednoho muže. Pokud nevíte, zda nepatříte mezi další nemocného dozvíte se v tomto článku.

Prostata

Prostata neboli také předstojná žláza je velmi důležitý orgán každého muže, která je velikosti vlašského ořechu. Při správné funkci se zde tvoří prostatický sekret, ve kterém jsou spermie. Prostata se nachází v malé pánvi a vyšetření probíhá většinou přes řitní otvor nebo také z krve. Prostatou také prochází močová trubice, proto jsou u mužů velmi nebezpečné záněty močových cest.

prostata

Co je chronická prostatitida

Možná jste někdy slyšeli pojem chronická prostatitida. Jedná se o zánět prostaty. Tento zánět trápí až 60 % mužů nad 50 let, a dokonce se objevují u velmi mladých ročníků -35 let. Proto je důležité nic nepodcenit. Prostatitida se může objevit jak v chronické, tak i v akutní formě. Obě verze jsou velmi závažné a musí se léčit co nejdříve. Pro pacienta je tato nemoc velmi bolestivá.

Chronický prostatitida příznaky

Pokud Vás trápí některých z níže uvedených příznaků měli byste co nejdříve navštívit svého lékaře, aby Vám napsal žádanku na urologie, kde Vám prostatu vyšetří. Jedná se o příznaky, které se projevují vysokou horečkou a s tím spojenou zimnici, bolesti v podbřišku a v oblasti genitálie a také pálením při močení. Je to zapříčiněné bakterií a mikroorganismy, které tam nemají co dělat. Urolog zhodnotí aktuální stav a nasadí léčbu. Většinou se jedná o antibiotika. Mezi další příznaky patří porucha sexuální aktivity a výtok z močové trubice. Pokud některých z těchto příznaků se u Vás objevil navštivte urologa.

virus

Cviky

Existují i kegelovy cviky, které nejen posílí pánevní dno, ale také dokáží posílit prožitek ze sexu.

Jak předcházet zánětu prostaty

Většinou se objevují u mužů, kteří prodělali zánět močových cest, proto je důležité se teple oblékat a snažit se neprochladnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup