Doplňková výbava auta

0 Comments

Pokud si kupujete nové auto, je vám nabízená doplňková výbava. Co to může být?

Klimatizace.

I když už ji bereme v autě jako samozřejmost, nemusí být součástí základní výbavy. Někdy je v autě jen větrání, které je v létě úplně na nic, to už jsou lepší otevřená okénka. Klimatizace je výhodná nejen v létě, kdy vychladí interiér rozpáleného auta, ale i v zimě, kdy sednout si po celodenní lyžovačce do promrzlého auta, to znamená, že se z nás začne odpařovat voda a vnitřek auta se brzy zarosí a začnou se mlžit okénka apod. Klimatizace je příjemný doplněk. 5q0816411s https://www.woocar.cz/produkty/chladic-klimatizace-skoda-octavia-iii-5q0816411s/

Vyhřívání sedaček a volantu.

Tohle ocení opět hlavně v zimě milovníci zimních sportů, kteří po celém dni v mrazivém počasí usednou do auta a jedou třeba 100 km domů. Vyhřívaný volant není úplně běžný, ale zkřehlé ruce ho jistě ocení.

auto

Tempomat.

Jezdíte dlouhé trasy po dálnici? Zmáčknete tlačítko tempomatu, v modernější výbavě i adaptivního, který reaguje na rychlost auta před vámi, a nemusíte mačkat plynový pedál. Auto udržuje rychlost, kterou si předvolíte. V momentě, kdy sešlápnete spojku nebo brzdu, tempomat se vypne. Je to úžasná věc na dlouhé cesty. Můžete uvolnit nohy a občas zakroutit kotníkem, čímž se vyhnete únavě v nohou a křečím.

Omezovač rychlosti.

Dostáváte často pokuty za překročení rychlosti? Omezovač je tu přesně pro vás! Nastavíte si 50km/hod, zmáčknete tlačítko omezovače a máte jistotu, že tuto rychlost vaše auto nepřekročí. Pokud překročí, žalujte výrobce, že vám prodal špatně seřízené auto.

auto

Airbagy.

Některé bývají už v základní výbavě, ale většinou máte možnost si přidat boční a různé přídavné airbagy. Pokud jezdíte rychle a tím pádem vám hrozí nějaká ta vážná nehoda, měli byste to zvážit. Dost možná vám jednou zachrání život.

Volte doplňkovou výbavu dle vašich představ a na bezpečnosti nešetřete.