Může se člověk podívat na dno Mariánského příkopu?

0 Comments


Za nejhlubší místo na naší planetě je považován Mariánský příkop. Vědci naměřili neuvěřitelných 11 034 metrů. Až do roku 1960 byl svět přesvědčen, že je tento příkop hluboký 8 164. Nové měření příkopu přidalo další tři kilometry.

  • Pokud byste se chtěli na Mariánský příkop vydat, pak byste museli až do jihozápadního Tichého oceánu, poblíž Japonska.
  • Přistup je ale natolik obtížný, že ho navštěvuje minimum lidí.
  • Jestliže sem někdo zavítá, je to většinou vědec nebo nadšenec do podmořského světa.

hlubina

Přímo na dno Mariánského příkopu je ale prakticky nemožné se dostat. Teplotu 0 stupňů by člověk ještě možná ustál, ale problémem by byl tlak, který dosahuje přibližně 1100 barů. Měření tedy proběhlo spojením lidské síly a moderní techniky. Kdo ví, co Mariánský příkop skrývá za tajemství.

Mariánský příkop je plný života

Možná, že vás napadla otázka, jestli v takové hloubce existuje vůbec život. V hlubinách příkopu našlo svůj domov mnoho zajímavých vodních tvorů. Potkali byste tu ropuchy, koráli, slepé ryby, dlouhonohé korýše, mořské okurky a narazit bystě mohli i na žraloka šedého.

pod vodou

  • Mariánský příkop jistě fascinuje každého profesionálního i amatérského potápěče.
  • Potopit se do takové hloubky by ale byl velice špatný nápad rovnající se sebevraždě.
  • Proto je rozumnější vybrat si lépe dostupnou a méně nebezpečnou destinaci.

Každopádně je potápění více či méně rizikovým sportem. Proto je vhodné pojistit se pro každý případ. Zdraví vám sice nikdo nevrátí, ale finanční kompenzace v případě nehody může život velice zkvalitnit. Základem pojištění pro cestovatele by pochopitelně mělo být cestovní pojištění, které zahrnuje pojištění zavazadel, auta, životní pojištění a další rozumná řešení. Takže nezapomeňte. Ať už se rozhodnete riskovat a navštívit Mariánský příkop nebo mořskou lagunu ve Španělsku, vždy je jistotou pojištění, které vám v případě krize pomůže.

  • Například vrátit se rychle domů nebo získat v rámci pojištění lékařskou pomoc.
  • Stačí, když vás v zahraniční třeba rozbolí zub.