Co by měly nosit nízké ženy

0 Comments

Nízké ženy mají často problém, co si na sebe obléct, aby vypadaly dobře. Některé stylizace mohou jen zdůraznit tu vlastnost siluety, zatímco jiné ideálně ji maskují. Dnes napovídáme, co by měly nosit nízké ženy.

Barvy hodné pro nízké ženy

Nízké ženy budou dobře vypadat ve většině barev za předpokladu, že je správně využijí. Efekt optického prodloužení můžete získat díky spojení oblečení o podobné barvě, tj. stvořit tzv. total look. Pomocí vhodného sestavení barev můžete také opticky prodloužit nohy. Stačí si obléct například kalhoty, punčocháče a boty v černé barvě, díky čemuž dolní část našeho těla „stvoří jednu část“ a tím dojem delšího těla, než je skutečně.
Naše silueta se také zdá delší v tmavých barvách. Nízké ženy mohou také nosit oblečení o expresivnějších, neonových barvách, zatímco musí se tedy postarat o vhodný střih – nejlépe je vsadit na klasické, formální stylizace, které dodávají vážnost.

4.niskie

Střihy, které přidávají centimetry

Aby nízká žena vypadala opticky vyšší, velmi důležitý je vhodný výběr střihu oblečení. Dobře je vědět, že nízké osoby vždy vypadají mlaději, tedy aby vypadaly vážněji se musí vyhýbat mládežnické stylizaci. Zatímco vhodné budou veškeré formální střihy: kabátky, saka, oblekové kalhoty nebo kalhoty se záhybem, klasické, jednoduché šaty s ¾ rukávem a lodičkovým výstřihem. Nízké ženy budou dobře vypadat v šatech o střihu písmena A, a také těch přizpůsobených se zvýrazněnou linií pasu. Ideálním výběrem budou také tužkové sukně za koleno a ty dlouhé, jednoduché, v jednotném barevném provedení, nutně s výřezem do stehna, což ideálně prodlužuje siluetu.
Nízké ženy mohou svobodně nosit krátké šaty a sukně, které zdůrazňují nohy. Je třeba však se vyhýbat volným tunikám a šatům o střihu tuby, které opticky zkracují siluetu.
Pokud jde o výběr vhodných kalhot pro nízké ženy, nejlepší budou přizpůsobené úzké kalhoty, nutně s vyšším pasem, vhodné budou také jednoduché kalhoty se záhybem. Rozhodně nedoporučujeme však volné boyfriendy, kalhoty s ⅞ nohavicí a zvony, které opticky zkracují nohy.

Střihy a vzory pro nízké ženy

Dalším aspektem, který byste měly vzít v úvahu během tvoření stylizace pro nízké ženy, jsou vzory na oblečení. Centimetry opticky přidávají vertikální pruhy, zatímco nedoporučujeme oblečení s horizontálními pruhy. Dobře je mít ve své šatní skříni oblečení v drobné vzory, například květiny nebo abstraktní printy. Abyste dobře vypadaly, noste pouze jeden vzorovaný prvek, například košili nebo legíny, a druhou část oblečení v tónované barevné verzi a jednotném vzoru.

Boty pro nízké ženy

Samozřejmě pro nízké ženy nejlepším výběrem budou boty na podpatku. Klasické dámské lodičky na vysokém jehlovém podpatku můžete nosit jak ke kalhotám, tak i šatům o každé délce. Dobře je vědět, že ženy o výšce cca 150-165 cm budou nejlépe vypadat v botách s jehlovým podpatkem o výšce aspoň 9 cm. Pokud však se necítíte stabilně na takovém vysokém jehlovém podpatku, můžete si vybrat boty na sloupku nebo klínu, což zajistí lepší stabilitu.

Nízké ženy mohou vypadat fenomenálně nezávisle na příležitosti, a jejich výška nebude žádnou překážkou za předpokladu, že správně přizpůsobí stylizaci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup