Jak začít s běžkami?

0 Comments

Neměli jste ještě tu možnost zkusit si stát na běžkách? Sezóna sice ještě ani zdaleka nezačala, v obchodech ale už nyní najdete jistě širokou nabídku běžeckých lyží i dalšího vybavení, které vám zajistí dostatečný komfort při tomto druhu sportu. Běžecké lyžování patří mezi velmi oblíbený zimní sport, který představuje zpestření zimních aktivit. Díky němu je totiž možné spojit požitek ze sportovní aktivity s krásami zasněžené zimní krajiny. V České republice je v hlavní sezóně k dispozici desítky běžeckých tras, stačí si tedy jen vybrat. Pokud s běžeckým lyžováním nemáte zatím ještě žádné zkušenosti, následující článek vám pomůže zodpovědět nejčastěji pokládané otázky.

koleckove bezky

Jak se nejlépe naučit sportu, který je pro vás nový? Ideálně s pomocí partnera, kterému je tento sport blízký. V konečném výsledku je to právě praxe, která nám dovoluje zdokonalovat se v jinak námi neznámé fyzické aktivitě. Skvělou volbou je i pomoc instruktora, který nám hlavně v začátkách poskytne cenné rady, které nám jistě budou k užitku.

Běžecké lyžování je svou formou odlišné od toho sjezdového. Přesto dokáže sjezdové lyžování poskytnout běžkaři alespoň základní povědomí. Běžecké lyžování pro neznalé představuje monotónní sport, tak tomu ale ani zdaleka není. Jednotlivé běžecké trasy jsou rozdílné, nabízí jiné scenérie a liší se svou náročností.

Potřebné vybavení

Tento sport si vyžaduje počáteční vyšší investici, která ovšem zajistí maximální požitek z jízdy. Co tedy budete potřebovat?

  • Běžky
  • Hole
  • Oblečení
  • Brýle
  • Přípravky pro lepší skluz

zlute bezky

Základní techniky běžeckého lyžování

  • Klasický styl

Jedná se o techniku, která najde uplatnění v předem připravené stopě buď stylem běhu anebo tzv. stopáže.

  • Volný styl

Základem tzv. volného stylu je bruslení. Kdy se běžkař doráží každou nohou zvlášť jako při bruslení na ledu. Tento styl běžeckého lyžování najde uplatnění v méně upraveném terénu. Při volném stylu je možné použít běžecké hole, ale tento způsob pohybu je přímo nevyžaduje. Volný styl je také daleko rychlejší a hodí se spíše pro více zkušené běžkaře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup