Lak na nehty můžou ohrozit vaše zdraví

0 Comments

Která žena by nechtěla vypadat atraktivně. K tomu vám stačí se hezky obléknout, zajít ke kadeřníkovi, a celkově pečovat o svou krásu. K této péči neodmyslitelně patří pěstěné a krásně nalakované nehty. Dávejte si ale pozor, které laky na nehty si kupujete, některé totiž mohou ohrožovat vaše zdraví!
barevné laky na nehty
Laků na nehty je na trhu celá škála. A to nejen ta barevná, máme teď na mysli produktů od různých výrobců. Není totiž lak jako lak. Třeba vás nikdy ani nenapadlo, že některý z nich by vám mohl škodit. A nejste určitě sama. Proto se teď pojďme společně podívat, na které výrobky si dát pozor.
Ministerstvo zdravotnictví čas od času testuje různé výrobky, a to z důvodu ochrany našeho zdraví. Netestují však jen potraviny, jak byste si možná mysleli. Občas se kouknou na zoubek i jiným výrobkům, které by zdánlivě nemusely mít s naším zdravím nic společného. Opak je ale pravdou. Nedávno testy odhalily, že některé laky na nehty obsahují zakázané ftaláty, které mohou při dlouhodobém používání negativně ovlivňovat zdraví.
manikúra se vzory
Co je to ftalát?
Ftaláty představují skupinu látek, které se používají nejčastěji jako změkčovadla při výrobě plastů, třeba jako přísada při výrobě linolea. Do svého těla můžete ftaláty vstřebávat třemi možnými způsoby:
1.       vdechováním z kontaminovaného ovzduší, kdy se ftaláty dostanou přes plíce do krevního oběhu,
2.       přenosem do krve přímým kontaktem se sliznicí,
3.       do těla je dostanete přes trávicí ústrojí, a to když se ftaláty nacházejí v potravinách balených v PVC.
velký výběr laků
Tyto látky neprospívají žádnému živému organismu, nejvíce však škodí dětem a těhotným ženám. Nejenže oslabují imunitu, ohrožují také funkci jater, ledvin a plic, a dokonce zvyšují riziko vzniku astmatu. Mají také negativní vliv na srážlivost krve i hormonální vývoj dospívajících dětí. Dobré je však vědět, že většina ftalátů se z těla vyloučí během 24 hodin, ale malý zbytek se nadále hromadí ve vašem organismu.
Nemusíte se bát, že byste si neměla šanci vybrat takový lak na nehty, který by vám neškodil. Na trhu je najdete, jen musíte lépe vybírat a trochu si připlatit. Nejlepší a nejkvalitnější jsou laky, které mají na obalu označení 5-free, případně 3-free


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup