Logistika zasahuje i do přepravy zemědělských komodit

0 Comments


Když se řekne „logistika“, co vás napadne? Mnozí z vás v první řadě začnou chrlit odpovědi ve stylu přepravy objednaného zboží z e-shopů, dopravu průmyslově vyráběných elektrických spotřebičů na trh a další možné záležitosti v podobném duchu. Logistické operace se však nevyhýbají ani zemědělství a potravinářskému průmyslu. V těchto odvětvích dochází dokonce k obtížnějším situacím, protože mnohem snazší je zabalit knižní výtisky nebo bavlněná trička, než rajčatové pyré, jahodový džem anebo broskvovou dřeň.

mrkvová šťáva

Skladování a přeprava ovoce a zeleniny a jejich polotovarů, jako jsou šťávy, džemy nebo protlaky, vyžaduje speciální přepravní nádoby a materiály. Kupříkladu takový IBC kontejner. Jde o špičkovou moderní technologii přepravních boxů, které vynikají některými zajímavými přednostmi:

Velmi pevný a robustní materiál – plastická hmota pro výrobu IBC kontejnerů zdaleka nepřipomíná dětské plastové ohebné hračky, toto je materiál velice kompaktní, s obrovskou nosností. IBC kontejner má objem tisíc litrů a vzhledem k možnosti ukládat kontejnery na sebe do pěti pater, musí každý z nich unést váhu kolem pěti tun.

zralá rajčata

Zdravotně nezávadný plast – jestliže přepravujete v plastových nádobách například elektrotechnické součástky nebo šrouby, je v zásadě jedno, zda plast splňuje přísné potravinářské normy, anebo ne. U potravin to ale jedno není, a proto jsou také výrobci těchto přepravek zavázáni je dodržovat. Týká se to veškerých beden, kontejnerů, boxů, krabic, fólií a vaků, které s potravinami přichází do styku.

Skladná technologie – značnou výhodou IBC kontejnerů je možnost složit je do tenké, ploché desky, která nezabírá ve skladovacím prostoru téměř žádné místo. Usnadníte tím každému uživateli logistický proces a pochopitelně šetříte i procesní náklady jak logistickým firmám, tak i zemědělcům a pěstitelům i prodejním subjektům.