Víte, který je nejzápadnější bod Evropy?

0 Comments

Svět je obrovský a krásný a rozhodně stojí za to, poznat co nejvíce míst. Proto je cestování jedním z nejoblíbenějších koníčků. Někdo preferuje krásy vlastní země a jiný se vydává do krajin, která jsou pro nás spíše exotické. Jednou z těch, které vás dozajista uchvátí, je mys Roca. Jedná se o nejzápadnější mys evropského kontinentu nebo také nejzápadnější bod Evropy.

  • Mezi cestovateli se tomuto koutu světa přezdívá „Místo, kde končí země a začíná moře“.

cabodaroca

Kde najdete nejzápadnější bod Evropy?

Pouhých 40 kilometrů od hlavního města Portugalska. Hlavní dominantou mysu Roca je dodnes funkční maják. Jeho hlavním úkolem je varovat lodě, které putují po jedné z nejrušnějších námořních cest světa.

  • Rozhodně se ale nejedná o opuštěné místo, na kterém je pouze zmíněný maják.
  • Pro turisty jsou zde k dispozici restaurace, kavárny a obchůdky se suvenýry.

Pouhých 20 kilometrů od zmíněného mysu se rozprostírá město Sintra, ve kterém můžete obdivovat historický komplex Quinta da Regaleira. Tento komplex je zapsán v seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Na zahradě tohoto historického komplexu na vás čeká jedna unikátní zajímavost. Věž, která nevede do výšky, ale míří 27 metrů pod zem. Proto se jí přezdívá „Věž do pekel“.

  • Pro milovníky míst s dávnou historií bude tím pravým starý maurský hrad Castelo dos Mouros.
  • Po jeho obléhání z něho zbyly jen ruiny, po kterých se můžete volně procházet a z některé věže si užít výhledu do okolí.

majak

Pojištění je jistota, že nezůstanete v cizí zemi v nesnázích

Cestování je úžasný koníček. Může ale přinést také nepříjemné chvíle. Proto jsou nezbytností preventivní opatření. K těm nejdůležitějším patří cestovní pojištění. Při správném výběru budete mít jistotu, že je vám k dispozici pomocná ruka v každém koutě světa a po 24 hodin denně. S Axa-assistance budete i v nejzápadnějším bodě Evropy v bezpečí.

  • Pojištění si můžete nechat nastavit přesně na míru.
  • Tím pádem si zajistíte pomoc v každé životní situaci.
  • V případě nouze stačí jen vytočit na mobilu to správné číslo a víc se nemusíte o nic starat.