Procvičujte s dětmi angličtinu i doma

0 Comments

Rozhodně nikomu neradíme, že by musel doma sedět s dětmi nad učebnicí gramatiky. Toho si ve třídě užijí dost a dost, a nebude to bavit ani vás, ani je. Existují ale způsoby, jak jim jazyk vštípit, aniž by si všimly, že se vlastně učí. A to i tehdy, když vy sami tímto jazykem nevládnete. Prvním trikem jsou knížky. Menším dětem čtěte, ty větší už to zvládnou samy. Na rozdíl od nudných učebnic jsou napínavé příběhy lákavé, a vaše ratolesti budou hltat stránku za stránkou. Pokud chcete dětem číst, a svou angličtinou si nejste jisti, zvolte dvojjazyčné publikace. Na jedné stránce je jednoduchý anglický text, na druhé jeho český překlad. Můžete se tak dokonce učit zároveň s dětmi, a užijete si spoustu legrace.
knihy v angličtině

Stejnou službu vám udělají i písničky. Většina zpěváku a zpěvaček zpívá právě anglicky, a i váš potomek má jistě nějaký americký či britský idol. Vytiskněte nebo napište dětem texty jejich oblíbených skladeb, a nechte je zpívat s muzikou. Můžete si dokonce udělat i celé domácí karaoke, pokud chcete. Pobavíte se, a nikdo si ani nevšimne, že se právě naučil spoustu nových slovíček. Pokud vaše děti už umějí číst, zkuste také vyměnit dabing za titulky. Až budete dělat domácí kino, prostě nastavte u filmu titulky a nechte jej v originálním znění. Na internetu se dá také najít mnoho jednoduchých anglických seriálů, zaměřených právě na výuku jazyka. Výběr je pak už jen na vás a na vašem potomkovi.
s angličtinou v ruce

Počítačové hry sice mnoho rodičů u svých dětí nevidí rádo, ale i ony jsou báječným nástrojem k učení. A nemusí to být ani přímo hry zaměřené na učení. Stačí nastavit, aby hra mluvila anglicky, a nadšený hráč se bude jazyk učit klidně hodiny. Pochvalu od lektorů sklízejí i takzvané multiplayery, tedy hry, které hraje najednou mnoho lidí ze všech koutů světa. Hlavní řečí je zde právě angličtina, takže váš potomek bude mluvit a mluvit, a to i s rodilými mluvčími.