Šikana na pracovišti

0 Comments

Někteří z nás vlastně ani šikanu nepoznají dávají výpovědi z důvodu, že je práce nebaví a nenaplňuje. Že dělají všechno špatně, a proto se po nich šéf vozí a dávají vinu sami sobě. Musíme mít nějaké hranice a ujasnit si kde už je to přes čáru. To že na nás někdo zařve že jsme udělali špatně zakázku a je na nás naštvaný tak svým způsobem za to můžeme ale pokud nedělá nic jiného, než nás kontroluje a v jednom kuse nám něco vyčítá, a hlavně bez důvodu, protože my víme že opravdu pracujeme a neflákáme se tak je na místě se zamyslet kde je vlastně chyba. Zoufalá ženaMezi příklady šikany patří že nadřízený cítí ve vás slabost a ví že si k vám může vše dovolit a vy s tím nic neuděláte a budete ho poslouchat. Jednoduché to mají ti, co si nenechají nic líbit a umí se bránit. U těch, co to nedokážou je to horší jsou pro ně jako terč, do kterého se trefují kdykoli kdy mají vztek a ví že se jim to nijak nevrátí. To se ale týká i kolegů kteří ve vás mohou vidět velkou konkurenci, a tak vám hází klacky pod nohy jen abyste svou práci dělali špatně. To že si s některým z kolegů nerozumíte neznamená, že vás musí šikanovat.
Jaké jsou projevy šikany?
Je to velmi jednoduché začíná to nepřátelským kolektivem, a to včetně vedoucího, zesměšňování, ponižování, dělání naschválů a zadávání úkolů které není možné splnit.
 
Šikana ze strany zaměstnavatele
Zesměšňování před ostatními kolegy
Zadávání nesplnitelných úkolů
Nekomunikativnost ze strany nadřízeného
Vydírání
Pomluvy a lži
Skákání do řeší a přerušování komunikace
Sexuální obtěžování
Psychická újma na zdraví

Muž smutek
 
Co vše může šikana způsobit?
Tohle by nechtěl zažít asi nikdo z nás může to mít i fatální následky co se týká psychického zdraví člověka. Můžeme trpět depresemi, nechce se nám do práce, zhorší se pracovní výkon, a i chování ke kolegům. Můžeme trpět ale i fyzicky. Bolesti břicha, teplota, průjem a zvracení.
 
Jak se bránit?
Samozřejmě můžeme dotyčného nebo dotyčnou zažalovat ale jednodušší způsob je dát výpověď a najít si práci ve které budeme šťastní a kde si nás budou vážit za to co děláme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup