U hifi reproduktorů je důležitá citlivost

0 Comments

Technika v posledních letech zaznamenala velký vývoj. A to v každém oboru. Pochopitelně, že tento posun můžeme zaznamenat i v oblasti hudby. Pokud se rozhodnete například pro nákup reproduktorů, pak vás může příjemně překvapit skutečně široká nabídka. Hifi reproduktory si můžete vybrat doslova na míru všem svým požadavkům a přáním.

  • U hifi reproduktorů bude jedním z nejdůležitějších požadavků citlivost.
  • Většina z nich disponuje hodnotami v rozmezí 87 až 93 dB.
  • Jestliže chcete skutečně tu nejvyšší kvalitu, pak se zaměřte na takové, u kterých se uvádí citlivost nad hranicí 90 dB.

reproduktor

Trendem současnosti jsou subwoofery, které mají v podstatě univerzální využití. Své uplatnění najdou nejen jako součásti hifi sestav, ale také jako doplněk domácího kina. Jednou z možností je subwoofer 3060S, který patří mezi nejtenčí. Jeho subtilní vzhled vás ale nesmí mást. Tento subwoofer příjemně překvapí 200 mm basovým měničem s výkonem vnitřního zesilovače 150 W. Výsledkem jsou čisté a pevné basy. Dalším bonusem je designové zpracování, které zajistí, že se subwoofer shodne s každým interiérem.

Mixpulty pro malé kluby i velké koncertní sály

Nezbytným doplňkem ozvučovacích souprav je bezesporu mixpult. Výběr bude podřízen tomu, jaké pro něj chystáte využití. Pro vybavení zkušebny nebo malého hudebního klubu docela postačí mixpult do 10 kanálů. Tento typ umožní připojení mikrofonů, hudebních nástrojů i externího zdroje zvuku.

  • Mixpulty pro ozvučování koncertů už by měly být o krok dál a disponovat nejméně 16 plně vybavenými kanály.
  • Častěji se pro tyto účely volí mixpulty s 24 nebo 32 kanály.

mixpult

Jedním z nejoblíbenějších prvků v této oblasti je typ Pioneer Dn DJM-750 MK2. Tento přístroj je vybaven čtveřicí kanálů s třípásmovým EQ a disponuje vlastním faderem. Bonusem jsou funkce Cue, přepínatelné typy crossfadeu a vestavěná efektová smyčka, která umožní přidávání externích efektových procesorů.

  • Nákupem tohoto mixpultu získáte automaticky licenci pro software rekordbox DJ.
  • Po aktivaci můžete okamžitě mixovat.