Už jste slyšeli o klíčení semen?

0 Comments

Ptáte se, proč by vás mělo zajímat klíčení semen? Právě proto, že se jedná o velice snadný, a přitom chytrý způsob, jak si obohatit jídelníček cennými látkami pro zdraví!
O pěstování mladých výhonků rostlin už jste možná slyšeli i vy. Mezi lidmi jeho popularita neustále roste. A není se čemu divit – každý, kdo má zájem o zdravou výživu, by se měl zajímat také o klíčení semínek. Navíc jsou skvělou surovinou v kuchyni pro všechny ty, kdo holdují kulinářským zážitkům. Takže neváhejte a pusťte se do akce i vy!fazolové klíčky na misce.jpg
Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – za prvé si zajistíte dostatek vitamínů a minerálů na zimu, aniž byste museli kupovat drahé preparáty z lékárny, a za druhé se rovnou vyhnete i nákupům drahého a chemicky ošetřeného dovozového ovoce. Mladé křupavé klíčky jsou totiž nejen velmi chutné, ale také prosté jakéhokoli chemického znečištění. A na rozdíl od syntetických preparátů jsou výborně stravitelné.

Co je potřeba pro klíčení?

Jestliže chcete ušetřit, pak si vystačíte s domácí výbavou v podobě jakékoli vhodné a zdravotně nezávadné nádoby a hrsti semínek, samozřejmě chemicky neošetřených.
Pokud chcete jít na všechno s lehkostí a máte v plánu, že se klíčení budete věnovat pravidelně, v tom případě se vám jistě vyplatí navštívit specializovaný elektronický obchod, kde si zakoupíte potřeby pro klíčení semen. Mezi ty patří speciální sklenice anebo biomisky na klíčení – ty jsou chytře navrženy tak, aby vám celý proces maximálně usnadnily, šetřily spotřebu vody, a manipulace s nimi byla jednoduchá.
Rovněž si zde můžete koupit i semínka v té nejvyšší kvalitě. Taková, která nejenže nejsou chemicky ošetřená, ale ještě navíc byla vypěstována v bio kvalitě – na váš stůl se tak dostane jen to nejlepší.meloun s různými druhy klíčků.jpg

Co s klíčky v kuchyni?

Klíčky můžete v kuchyni využít na tisíc různých způsobů, pokud vám však schází inspirace, tak není nic snazšího, než pro ni zabrousit na internet.