Chcete být bohatí? Myslete jako bohatí

0 Comments

K. C. Smith se rozhodl napsat knihu pro své děti, aby se k ní mohly kdykoli vracet. Zaznamenal své zkušenosti, jak lze změnit život k lepšímu. Mnoho let se zabýval otázkou, proč někdo žije na hranici chudoby, někdo od výplaty k výplatě a někdo v bohatství a přepychu. Vyslovuje názor, že pro všechny je tu dost peněz na to, aby mohli mít život svých snů. K tomuto závěru dospěl, když se dlouhou dobu zabýval příběhy úspěšných, bohatých lidí a četbou knih o osobním rozvoji.
 volnost
Jak smýšlíte o penězích, tak se máte: uvažujete ze dne na den, z týdne na týden, z měsíce na měsíc, z roku na rok nebo z desetiletí na desetiletí? Jak vyjít s penězi ze dne na den, to řeší ti nejchudší. A jak mít dostatek peněz na desetiletí, naopak ti nejbohatší. Chudí chtějí přežít. Střední třída touží po pohodlí, bohatí po svobodě. V tom tkví celé tajemství.
 
Chcete-li zlepšit svou finanční situaci, naučte se plánovat na rok a více dopředu. Zlepšete své vědomosti o financích, hlavně o daních a investování. Myslíte si, že proto, abyste měli více peněz musíte více pracovat? Kdepak. Tudy cesta nevede. Bohatí často pracují jen několik hodin denně a vydělávají spoustu peněz. Oni totiž nepracují pro peníze, ale díky své finanční vzdělanosti vědí, že peníze musejí pracovat pro ně. Umějí správně investovat, umějí realizovat své nápady, nebojí se riskovat, neustále se učí, pracují na sobě, zdokonalují se. Mají několik zdrojů příjmů, budují pasivní příjmy. Zabývají se myšlenkami, jak rozmnožit své jmění. Jsou kreativní, myslí pozitivně, kladou si posilující otázky. Takové otázky směřují k úspěchu. Například: Co chci dělat a jak toho dosáhnout?
Co mohu udělat pro své zdraví? Jak mohu zlepšit svůj partnerský vztah?
 
Opakem posilujících otázek jsou oslabující otázky. Například: Proč se mi nic nedaří? Proč tak často marodím? Proč si nerozumím s partnerem? Cítíte ten rozdíl? Oslabující otázky nejen, že vás nikam neposunou, ale způsobí, že se hůře cítíte.
 zlato a doutník
Snažte se soustředit svou pozornost na posilující otázky. Dávejte pozor na to, abyste uvažovali o tom, co můžete udělat a ne o tom, co udělat nemůžete. Když tuto jednoduchou věc zvládnete, budete se lépe cítit a bude se vám i lépe dařit. Uděláte první krok k bohatství a vysněnému životu.