Co vše můžeme vyrobit z ruliček od toaletního papíru?

0 Comments

Ruličky nemusíte hned vyhazovat, s trochou trpělivosti a času vykouzlíte krásné ozdoby a praktické věci do domácnosti. Ale slyšeli jste o tom, že dokážeme vyrobit držák na mobil nebo raketu pro děti? Pokud ne, dnes si vše ukážeme. Bude to opravdu jednoduché, každý projekt zabere maximálně čtvrt hodiny. Takže příště až budete chtít vyhodit ruličku, vzpomeňte si na její využití a sbírejte je.
Budete potřebovat jen nůžky, lepidlo, barvy a třpytky, stuhu nebo nit a samozřejmě pár ruliček.
dítě od barev
Začneme tím, že nastříháme ruličky, aby byly široké cca 2 cm. Takto připravené tvary nabarvíme nebo nastříkáme barevným sprejem dle fantazie. Průhledné lepidlo smícháme se třpytkami a naneseme na papír. Vše necháme důkladně zaschnout a může po stranách nanést opět lepidlo a přilepit jednotlivé vzniklé díly k sobě. Na jednu kytičku potřebujeme slepit 5 dílků. Poté uvážeme stuhu či nitku za jeden díl.
Nyní stačí jen zavěsit do prostoru, k oknu. Takto si můžeme vyrobit různé typy a barvy ornamentů, květin či mandal.
Zorganizujte si šatík nebo kabely a nabíječky. Budete potřebovat menší krabici, kterou můžete vzít z obchodu nebo sami doma poskládat. Do ní naskládejte vedle sebe ruličky a poté je přilepte vždy spodní hranou ke krabici. Wualá, máte hotový jednoduchý organizér na kabely nebo drobné oblečení, jako jsou ponožky.
Ruličku stačí také v půlce seříznout podélně a skvěle poslouží jako držák na telefon. Bude snadno držet a vy můžete tak sledovat svůj oblíbený film, youtube videa.
paleta vodovek
Zpestřete dětem odpoledne a spolu s nimi tvořte dálnice, garáže a parkoviště pro vaše autíčka a nákladní auta. Existuje nespočet variant, jak výsledek bude vypadat. Zdá bude mít jedno patro, dvě nebo dokonce i tři.
Pro menší ratolesti vykouzlete třeba raketu tak, že ozdobíte její trup a dolepíte křídla a žhnoucí oheň. Nyní může vzlétnout až na Mars.