V soláriu Brno si (nejen) v zimě doplníte sluneční vitamín

0 Comments

Vitamíny jsou chemické látky, které lidský organismus musí přijímat v potravě. Jsou nezbytné pro jeho správné fungování, a jestliže jediný z nich schází, má to neblahý vliv na vše ostatní. Jistě dobře víte, že nedostatek vitamínu C způsobuje kurděje, a že se o tom přesvědčili již před staletími např. mořeplavci. Závažné zdravotní problémy, vedoucí až ke kolapsu organismu, způsobuje i nedostatek vitamínu D. Říká se mu sluneční vitamín a jako jediný se tvoří působením slunečních paprsků prostřednictvím činnosti jater.

žena na lehátku

K čemu je vůbec zapotřebí? Využívá se pro řadu biochemických procesů a jedním z nejdůležitějších je transport vápníku do kostí a zubů. Schází-li „déčko“, vápník se pak usazuje tam, kde nemá, a může způsobit předčasná úmrtí na infarkt a cévní mozkovou příhodu. Spolu s déčkem potřebujeme k využitelnosti vápníku i vitamín K2 a hořčík, a ty bychom měli dodávat rovněž v nutričně vyvážené stravě, případně v potravinových doplňcích.

slunění u moře

Jak doplnit sluneční vitamín v zimě

V zimě na zemský povrch dopadá v našem zeměpisném pásmu poměrně málo UV záření a tím se také vitamín D téměř nevytváří, navíc máme pokožku chráněnou vrstvou teplého oděvu a vystavujeme slunci jen ruce a obličej, a to ještě velmi sporadicky. A v létě jsme zas (kromě dovolené) uzavřeni v kancelářích nebo ve výrobních halách, kam slunce proniká jen skrze okno, které však většinu UV záření pohltí.

Ideální způsob, jak se udržet fit a být v kondici, je v zimě vycestovat někam na „jih“, třeba ke Středozemnímu moři, anebo zajít do solária Brno. Pobyt v soláriu vás vyjde pochopitelně levněji, a jestliže dodržujete pokyny obsluhy a používáte speciální ochranné pomůcky (krémy, brýle atp.), pak je slunění bezpečné. Samozřejmě je nutné postupovat rozumně, se sluněním to nepřehánět, dodržovat mezi expozicemi UV lampou odstupy, podobně jako v létě při pobytu na slunci. Pamatujte na to, že UV lampa v soláriu vyzařuje tolik záření, jako slunce kolem poledne na Jadranu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup