Léto jak má být, ale…

0 Comments

Vysoké letní teploty, zužující vedra jsou velkou zátěží především pro kardiaky, nicméně náležitě chránit by se měl každý a být zejména ve dnech, kdy jsou až tropická vedra velmi opatrný.
vodní melouny
Rady aneb jaká je nejlepší prevence?
 

  1. Pitný režim! Ideální je pití vody, stejně tak pít neslazený čaj, rovněž je ideální zeleninový vývar. Vhodné je pití vody s přidáním kousku čerstvého ovoce, jako je například pomeranč, grep, limetka apod. Naopak je důležité omezit a eliminovat nápoje s obsahem kofeinu, které tak ještě více odvodňují. Vyhnout se sladkým nápojům. Rovněž nekonzumovat ovocné džusy. Jen ovocné šťávy připravené doma za pomoci odšťavňovače. Nejsou rovněž doporučené ani ledové nápoje. I ze strany lékařů je vhodné v letních horkých dnech popíjení vlažného čaje.

osvěžující drink

  1. Konzumace potravin! V období letních měsíců je ideální konzumace ovoce a zeleniny s obsahem vody, tj. meloun, salátová okurka, brambory apod. Ideální jsou lehká jídla, jako jsou například zeleninové saláty, lehké zeleninové polévky, grilované ryby i zelenina apod. Rozhodně eliminujte tučná, hutná, kořeněná a smažená jídla.

  1. Letní šatník aneb co si obléct! Určitě je adekvátní volnější a především prodyšný oděv. Pro léto se doporučují přírodní materiály, jako je bavlna, len, viskóza, hedvábí apod. Myslete i na odpovídající letní obuv a rovněž noste bavlněné ponožky.

  1. Klimatizace! Jak je důležitá klimatizace v horkých letních dnech? Proč je dobré si ji pořídit? Klimatizace je ideální volbou nejen v tropických dnech

u moře

  1. Fyzická aktivita v létě ano či ne? Horké dny už tak nadměrně zatěžují lidský organismus. Takřka každý bývá i malátnější, nemá dostatečnou energii. Určitě není dobré se věnovat sportům vyžadující nadměrnou fyzickou zátěž. Ideální je plavání, stejně tak jóga, pilates apod. Jestliže nemůžete být bez běhu, tak běhejte kratší vzdálenosti a to buď velmi brzy ráno nebo naopak pozdě večer, kdy už teploty nedosahují tak vysokých hodnot.

Srhnuto a podtrženo!

V horkých letních dnech dostatečně pijte! Omezte pohyb na slunci a to zejména přes poledne. Nezatěžujte organismus nadměrnou fyzickou aktivitou. Preferujte prodyšné a světlé oblečení. Chraňte si hlavu i vlasy před intenzivním slunečním zářením. Stejně tak i chraňte své oči kvalitními brýlemi!