První pomoc pro vaše vlasy

0 Comments

Existuje mnoho typů vlasů, a ne všichni máme vlasy od přírody silné, lesklé a přirozeně krásné. Jemné vlasy nejspíš nikdy nebudou bohaté a silné, jako vám tvrdí v reklamách na šampony a kondicionéry a jiné vlasové produkty.

Padání vlasů je často genetické, takže pohlédněte na své rodiče či prarodiče, abyste měli představu, co čeká vaše vlasy v budoucnosti – s největší pravděpodobností na tom nebudete o moc jinak.
tři černošky
Avšak existují případy, kdy vaše vlasy jenom potřebují správnou péči, jelikož jde o dermatologický problém s pokožkou hlavy, který nejde vyřešit jenom mávnutím ruky a svedením všeho na genetiku. Dermatologové popisují nejčastější problémy s vlasy a pokožkou hlavy  v následujícím seznamu.

1.    Největší a nejčastější problém: lupy
Alespoň jednou jsme se s tímto problémem setkali úplně všichni. Na vině může být drsné zacházení, například nevhodný šampon, ale problémy mohou být mnohem vážnější. Může jít o projev stresu, ale na vině může bát také nedostatek vitamínů nebo nemoc kůže zvaná lupénka.

Jak vznikají lupy?
Jedná se o mrtvé buňky na povrchu pokožky, ty se odlupují a na pokožce je nahrazují nové. Jedná se o přirozený proces, při kterém se lupy, tedy zbytky staré kůže, slepí dohromady s kožním mazem. Podle kožního mazu a jeho množství se lupy následovně dále dělí:

·         Suché – jedná se o drobné šupinky, které se nacházejí převážně v pěšince nebo v ofině

·         Mastné – to jsou viditelné šupinky, které padají z vlasů na ramena, máme je v čepici nebo v polštáři. Mastné lupy vznikají přemnožením kvasinek a zvýšená produkce mazu. Na tento problém je nejlepší pořídit si antikvasinkový šampon.
 mikádo zrzky
2.      Vypadávání vlasů
Sto vlasů – tolik vám může vypadnout za den, aniž by to bylo nějak zvláštní. Pokud je myjete nebo češete, je přirozené, že bude vlasů vypadávat více. Pakliže vám začaly vlasy vypadávat náhle a trvá to déle než měsíc, s největší pravděpodobností je na vině špatná strava a nedostatečné množství minerálů nebo vitamínů.

Jaké doplňky stravy pomáhají vlasům?
Je to hlavně železo, vitamin C, nebo některé druhy aminokyselin či keratin, a také selen.